Wybieramy pamiątki chrztu oraz pamiątki ślubu od chrzestnej i chrzestnego

chrzest święty dziecka

Istnieją momenty, które w pewnym sensie dzielą nasze życie na etapy. Dla każdego z nas kamienie milowe mogą być różne. Istnieją natomiast wydarzenia, które – jeżeli w nich uczestniczymy – bez wątpienia są ważne i powinny zostać odpowiednio upamiętnione. Mowa tutaj o sakramentach, takich jak chrzest, pierwsza komunia oraz ślub. Z pamiętaniem tych ważnych wydarzeń bywa niestety różnie. W przypadku chrztu oczywiście nie jesteśmy w stanie zapamiętać jego przebiegu. Pierwszą komunię świętą przyjmujemy najczęściej w wieku 8-9 lat, co także może wpływać na to, że nie wszystko zapamiętamy. Jeśli chodzi o ślub to często jesteśmy pod wpływem silnego stresu i nie rejestrujemy wszystkiego, co się wokół nas dzieje.

Dlatego z pomocą, oprócz fotografa i kamerzysty, przychodzą nam pamiątki na ślub czy też na przykład pamiątki chrztu. Otrzymujemy je od gości i dzięki nim możemy nawet po latach odświeżyć sobie wspomnienia. Tym trudniejszy staje się wybór takiego prezentu jeśli jesteśmy rodzicami chrzestnymi. W tym artykule podpowiemy co powinny zawierać i jakie być pamiątki chrztu świętego i tym podobne.

Pamiątka chrztu od chrzestnej

Jeżeli zostaliście wybrani na matkę lub ojca chrzestnego, to spotkało was bez wątpienia szczególne wyróżnienie. Oznacza to, że rodzice dziecka ufają wam i chcą, byście byli obecni w jego życiu. Według zasad wiary katolickiej matka i ojciec chrzestny to osoby, które przez całe życie dziecka pomagają rodzicom w jego wychowaniu w duchu wiary. Dbają także o przyjmowanie sakramentów i wspierają go w różnych momentach wtedy, kiedy tego potrzebuje. To bez wątpienia ważna rola, dlatego pamiątka chrztu od chrzestnej powinna być naprawdę wyjątkowa.

Pamiątka chrztu od chrzestnego

Warto zadbać o dobre wspomnienia swojego chrześniaka lub chrześniaczki przy pomocy odpowiedniej pamiątki chrztu. Dostępnych na rynku jest mnóstwo wzorów i rodzajów – począwszy od minimalistycznych i najprostszych pamiątek na chrzest aż po bardziej spersonalizowane. Na przykład spotykamy rozróżnienie ze względu na płeć dziecka. Pamiątka chrztu dla chłopca, jeśli sobie tego życzymy, może posiadać niebieskie akcenty. Oczywiście dlatego, że najczęściej kolor niebieski używany jest do podkreślenia, że dziecko jest chłopcem. Analogicznie pamiątka chrztu dla dziewczynki może zawierać bardziej dziewczęce wzorki, na przykład motylki czy kwiatki oraz kolor różowy.

Pamiątki pierwszej komunii świętej

Warto, jako rodzic chrzestny, podkreślić wagę wydarzenia i zadbać o dobre wspomnienia z pierwszej komunii świętej swojego chrześniaka czy chrześniaczki. W sprzedaży można spotkać piękne pamiątki komunii świętej – często ze specjalną dedykacją od matki lub ojca chrzestnego. Jeżeli nie znajdziemy pamiątki bezpośrednio wskazującej na to, że jest ona od rodziców chrzestnych to nie ma się czym przejmować. Wystarczy dopisać osobistą dedykację, lub jeśli nie ma możliwości czy miejsca – dołączyć liścik z życzeniami. Taka dedykacja sprawi, że na pewno nasza chrześniaczka lub chrześniak będą ze wzruszeniem po latach oglądać swoją pamiątkę komunii świętej.

Pamiątki ślubu od chrzestnej i chrzestnego

Jednymi z najważniejszych gości na ślubie są rodzice chrzestni. Jako chrzestna lub chrzestny oprócz większego prezentu miło byłoby wręczyć świeżo upieczonym małżonkom także odpowiedni dodatek do prezentu. Takim dodatkiem może być dedykowana kartka na ślub lub pamiątka ślubu od rodziców chrzestnych. Młoda para z pewnością otrzyma mnóstwo pamiątek na ślub od innych gości weselnych. Dlatego warto, by nasza była wyjątkowa – w końcu to pamiątka ślubu od chrzestnej (lub pamiątka ślubu od chrzestnego). Powinna ona podkreślać wyjątkową rolę jaką wręczający pełni w życiu panny lub pana młodego. Można osiągnąć taki efekt za pomocą kilku zdań osobistej dedykacji od serca w środku kartki. Na rynku dostępne są specjalnie zaprojektowane pamiątki ślubu od matki chrzestnej lub ojca chrzestnego – dzięki temu otrzymacie gotowe rozwiązanie. Jest to szczególnie przydatne jeżeli nie macie pomysłu na osobiste życzenia, a chcielibyście podkreślić kim jesteście dla panny lub pana młodego.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Zaproszenia i kartki okolicznościowe

Sklep internetowy hurtowni NERO.
Kontakt

Najnowsze posty

Ulubione artykuły