Pamiątka chrztu – co podarować z okazji chrztu?

pamiatka-chrztu

Często stajemy przed dylematem związanym z kupnem prezentu na chrzest dziecka. Postaramy się pomóc wam w tej niełatwej sytuacji i dać wskazówki dotyczące pamiątki chrztu w zależności od tego, jaką rolę pełnimy na uroczystości.

Jaka powinna być pamiątka na chrzest? Praktyczna czy dekoracyjna?

Pomysły na prezent na chrzciny mogą być przeróżne. Niektórzy z reguły wolą wręczać prezenty, które są praktyczne. Takie osoby mogą zastanowić się nad tym, co może przydać się kilkumiesięcznemu dziecku (lub jego rodzicom w opiece nad nim). Warto porozmawiać z rodzicami i zapytać, czy może jest coś, co szczególnie by im się przydało.

Prezent na chrzest od chrzestnego – pomysły

Po rozmowie z rodzicami dziecka prawdopodobnie dowiemy się, czego potrzebują. Ojciec chrzestny może podarować chrześniakowi przedmiot, którego maluch użyje w niedalekiej przyszłości – taki jak chodzik czy rowerek dziecięcy. To świetny pomysł na prezent na chrzciny od ojca chrzestnego. Upominkiem może być także coś praktycznego, potrzebnego od razu – na przykład klocki, zabawki wspierające prawidłowy rozwój dziecka, nosidełko i tym podobne. Takiego rodzaju przedmioty również świetnie się sprawdzą jako prezent na chrzest od chrzestnego. Rodzice na pewno docenią praktyczność podarunku. Do tego wystarczy dołączyć specjalnie dedykowaną pamiątkę chrztu od ojca chrzestnego i doskonały prezent mamy gotowy.

Najlepsze pamiątki chrztu od chrzestnej

Rodzice chrzestni powinni wcześniej skonsultować się ze sobą w sprawie prezentu i podziału obowiązków podczas uroczystości. W ten sposób unikniemy na przykład kupna takiej samej pamiątki chrztu (to oczywiście może się zdarzyć tylko jeżeli kupować będą uniwersalną, nie specjalnie dedykowane pamiątki chrztu od chrzestnego i pamiątki chrztu od chrzestnej). Ojciec chrzestny może kupić prezent bardziej okazały wielkościowo – taki jak wspomniany rowerek, nosidełko i tym podobne, a chrzestna coś niekoniecznie mniejszego wartością, lecz wielkością – po prostu coś drobniejszego.

Na pamiątkę chrztu świętego matka chrzestna może podarować wyjątkowe, trwałe drobiazgi, które staną się piękną pamiątką chrztu od matki chrzestnej na lata. Prezent na chrzciny dla dziewczynki od chrzestnej może na przykład zawierać delikatny łańcuszek z wisiorkiem, medalik lub subtelną bransoletkę. Na rynku dostępne są także piękne, grawerowane pozytywki. Do takiego prezentu wystarczy dołożyć ozdobną, dedykowaną pamiątkę chrztu od matki chrzestnej

Uniwersalne prezenty i pamiątki chrztu

Co kupić w prezencie na chrzciny jeżeli jesteśmy nie rodzicami chrzestnymi, lecz gośćmi? Popularnym ostatnio prezentem jest piętrowy “tort” z pieluszek. To ciekawy i zabawny prezent, który jednocześnie jest bardzo praktyczny – w końcu pampersów nigdy nie będzie za wiele. Prezentem stosownym do okazji, jaką jest chrzest będzie z pewnością ilustrowana Biblia dla dzieci – mimo, że oczywiście maluch nie od razu z niej skorzysta. 

Inny, nietypowy prezent prezent to modne nosidełko w formie chusty, która posiada mnóstwo zalet dla dziecka i jego mamy. Dobrym pomysłem jest również skomponowanie samodzielnie zestawu akcesoriów wyposażenia pokoiku dziecięcego. Nadadzą się do tego wszystkie tekstylia typu kocyki, komplety pościeli, poduszki, maty edukacyjne, pluszowe maskotki i tym podobne. 

Ostatni pomysł to pamiątkowy album na zdjęcia z dedykacją – do samodzielnego wypełnienia przez rodziców zdjęciami z uroczystości chrztu. Oczywiście jeśli jesteśmy tylko gośćmi i nie pełnimy żadnej ważniejszej funkcji podczas chrztu, czasami z powodzeniem wystarczy wręczenie po prostu książeczki – pamiątki chrztu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Zaproszenia i kartki okolicznościowe

Sklep internetowy hurtowni NERO.
Kontakt

Najnowsze posty

Ulubione artykuły